silhouette photo of people

Wyjazdy grupowe motywujące do działania

W każdym zakładzie pracy jest tak, że jedni pracownicy lepiej się ze sobą dogadują, a inni gorzej. Pracodawcy powinno zależeć na tym, aby pracownicy jak najlepiej się dogadywali, ponieważ wtedy ich skuteczność i wydajność jest znacznie lepsza.

Coraz częściej zwraca się na to uwagę i dlatego popularnością zaczynają cieszyć się grupowe wyjazdy z zakładów pracy, które mają być nie tylko zwykłymi wyjazdami, gdzie ludzie dobrze się bawią, ale również takimi, które zmotywują do wspólnego działania osoby nie przepadające za sobą.

Wspólna zabawa w warsztacie

Jeśli grupa składa się głównie z mężczyzn to można pokusić się o zadanie zespołowe jakim jest remont samochodu w warsztacie.

Mężczyźni w większości przypadków lubią spędzać czas na różnego rodzaju naprawach i remontach pojazdów mechanicznych.

Niektóre agencje zajmujące się organizacją wyjazdów firmowych przygotowują dla pracowników samochody i odpowiedni sprzęt, który mogą wykorzystać do ich udoskonalania, naprawiania.

Później takimi autami można pojeździć po specjalnie przygotowanym do tego torze. Tego typu działania na wyjazdach firmowych to teambuilding, czyli próba stworzenia silnej i zgranej drużyny z osób, które ze sobą na co dzień pracują.

Im lepiej współpracownicy się dogadują tym lepiej. Najłatwiej będzie im się natomiast poznać podczas wykonywania tych prac, które interesują każdego z nich.

Coś dla kobiet i nie tylko

Mężczyźni z reguły wolą naprawianie aut, prace warsztatowe. Kobiety natomiast bardzo często lubują się w przygotowywaniu różnego rodzaju posiłków, przyjęć.

Świetnym zadaniem teambuildingowym będzie więc przygotowanie dużego przyjęcia przez pracowników. Wspólnymi siłami będą wykonywać wszystkie prace po to, aby na końcu zasiąść za stołem i świetnie się bawić pijąc i jedząc przygotowane potrawy.

Różnego rodzaju pomysłów na zabawy eventowe jest naprawdę wiele. Wyjazdy integrujące są świetnym rozwiązaniem jeśli pracodawcy zależy na tym, aby pracownicy dobrze czuli się w swoim towarzystwie oraz chętnie ze sobą współpracowali.

Trudniej jest znaleźć ciekawe gry budujące silne zespoły jeśli pracownicy to kobiety i mężczyźni.

Ciężko jest zaciekawić obydwie płcie, choć oczywiście to również jest jak najbardziej możliwe. Z tego też właśnie powodu warto zaufać profesjonalistom, którzy zajmują się organizacją i przygotowywaniem wyjazdów firmowych na co dzień.