people laughing and talking outside during daytime

W jakim celu organizujemy eventy integracyjne?

W jakim celu organizujemy eventy integracyjne?

Organizacja imprez firmowych to zmartwienie przedsiębiorców, których zespoły są nowo utworzone, a ich członkowie całkowicie się nie znają.

Poprawna integracja między współpracownikami to w takim przypadku klucz do sukcesu firmy, ponieważ pracownicy, którzy pracują w napiętej oraz bardzo formalnej atmosferze – są mniej wydajni, co przekłada się na gorszą jakość oferowanych przez przedsiębiorstwo towarów i usług.

Jednak nie jest to jedyna sytuacja, w której organizacja spotkania integracyjnego między pracownikami jest konieczna.

Wszelkiego rodzaju gry integracyjne są również potrzebne w zespole, w którym pracownicy znają się doskonale od wielu lat. W tej kwestii rola organizacji wydarzeń związanych z firmą jest jednak diametralnie inna.

Wzajemna integracja między współpracownikami z wieloletnim stażem pomaga w utrzymaniu poprawnych stosunków, a ponadto zapobiega odchodzeniu z firmy doświadczonych pracowników – co powinno stanowić priorytet każdego pracodawcy, ponieważ nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że wyszkolenie niedoświadczonego pracownika jest bardzo kosztowne oraz zajmuje dużo czasu.

Podstawowe zasady podczas organizacji imprez integracyjnych

Podstawową zasadą, którą powinien kierować się każdy przedsiębiorca podczas organizacji imprezy firmowej, jest świadomość indywidualności każdego pracownika w swojej firmie. Udział w zabawie integracyjnej, która jest organizowana w zakładzie nie powinien stanowić przykrego obowiązku.

Niedopuszczalne jest również nakładanie jakichkolwiek sankcji, czy to finansowych czy służbowych, na pracownika, który odmówił udziału w zabawie lub wyjeździe.

W przeciwnym wypadku organizacja tego typu imprez nie przyniesie pożądanego rezultatu, a wręcz może pogorszyć atmosferę panującą między współpracownikami. W trakcie wyjazdu należy zadbać o to, aby współpraca między uczestnikami różnych zabaw przebiegała bez zakłóceń.

W tym celu zaleca się wynajęcie wykwalifikowanego i doświadczonego animatora, który zadba o to, aby w trakcie przeprowadzania gier szkoleniowych nie dochodziło do niepotrzebnych sporów i przejawów niezdrowej rywalizacji.

Uczynienie z firmowych imprez czas, o którym się bardzo dużo mówi oraz który jest czasem bardzo wyczekiwanym, jest zadaniem niełatwym. Jeśli jednak się nam to uda, nasza firma uzyska z tego tytułu bardzo duże korzyści, zarówno majątkowe jak i wizerunkowe.