European Union financial stimulus on coronavirus Covid-19 pandemic concept

Unijne kursy na które można dostać dofinansowanie

Członkostwo we Wspólnocie Europejskiej niesie za sobą szereg korzyści. Jedną z nich, której beneficjentami mogą być wszyscy obywatele Unii Europejskiej jest wspólnotowe dofinansowanie do szkoleń.

Regułą jest to, że każdy z członków wpłaca swój własny wkład finansowy do kasy wspólnoty, jednak w przypadku naszego państwa, korzyści są wciąż większe niż wydatki, które są w związku z tym ponoszone.

Unijne kursy – sposoby na dofinansowanie

Szkolenia czy kursy podnoszące kompetencje mogą zostać wyszukane poprzez Internet, chociażby przy pomocy BUR, czyli Bazy Usług Rozwojowych. Jest to wyszukiwarka, która została uruchomiona w 2015 roku. Jej głównym i najważniejszym założeniem było zgromadzenie w jednym miejscu wartościowych szkoleń i projektów, z których mogliby korzystać zarówno przedsiębiorcy jak i osoby prywatne.

Dzięki tej wyszukiwarce, każdy zainteresowany w zaledwie kilka chwil może znaleźć dowolną usługę rozwojową umożliwiającą mu podniesienie posiadanych kompetencji bądź też zdobycie zupełnie nowych umiejętności.

Szkolenia – pełnopłatne czy dofinansowane?

Unijne kursy z roku na rok przyciągają coraz więcej uczestników. Ich główną korzyścią jest to, że przynajmniej w części są one dofinansowywane ze środków zewnętrznych dzięki czemu koszty ponoszone przez osobę biorącą w nich udział zdecydowanie maleją.

Baza Usług Rozwojowych umożliwia nie tylko wyszukanie ciekawego projektu rozwojowego czy też szkolenia z interesującej dziedziny, lecz również zawiera informacje o tym, czy na daną usługę można dostać dofinansowanie z środków unijnych.


Zobacz dobre szkolenia menadżerskie


Jak korzystać z wyszukiwarki?

Panel wyszukiwarki został zbudowany w taki sposób, aby był on jak najbardziej intuicyjny. Oferty można segregować pod kątem tematycznym jak i biorąc pod uwagę miejscowość w jakiej świadczona jest konkretna usługa.

Platforma ta oferuje również jeszcze jedną bardzo ciekawą funkcjonalność. Otóż, jeżeli użytkownik nie znajdzie zadowalającej go oferty, to może zgłosić konkretne zapotrzebowanie na taką usługę


Team building online. Czy to możliwe?


Dodaj komentarz