three men laughing while looking in the laptop inside room

Pracownik idealny

Czy z każdego pracownika można być zadowolonym? Czy z czasem każdy jest w stanie być tym idealnym? Pracodawcy bardzo często starają się robić wszystko, aby osoby pracujące w ich zakładach pracy wykonywały swoją pracę w sposób nienaganny. Nie zawsze tak niestety jest jednak są sposoby na to, aby próbować to zmienić.

Motywacja dodatkami pieniężnymi

Można pracowników próbować motywować poprzez dodatki pieniężne. Za lepiej wykonaną pracę, więcej wykonanych zleceń, pracownik może otrzymać nagrodę.

W bardzo wielu przypadkach się to naprawdę sprawdza. Jest jednak jeden problem. W przypadku nagród pieniężnych często dochodzi do tego, że ktoś czuje się niedoceniony, przez co zdarzają się kłótnie i nieporozumienia pomiędzy pracownikami.

Integracja pracowników

Teambuilding czyli tworzenie silnych zespołów składających się z pracowników jest sposobem na niewydajną pracę.

Na wyjazdach firmowych można popracować nad tym, aby pracownicy chcieli ze sobą współpracować, zamiast robić wiele rzeczy samemu. Wzajemna pomoc ułatwia pracę, a także znacząco ją przyśpiesza.

Trzeba jednak pomóc niektórym ludziom poznać się ze sobą, nawiązać bliższe relacje. Nie każdy potrafi to zrobić samemu. Po to właśnie organizowane są różnego rodzaju pracownicze wyjazdy mające na celu integrację a także teambuilding.

Zintegrowani i wydajni

Prawdą jest, że pracownicy, którzy się ze sobą zintegrowali znacznie chętniej ze sobą współpracują co przekłada się następnie również na ich wydajność. Z tego też względu wyjazdy firmowe są ważne i powinny mieć miejsce praktycznie w każdym zakładzie pracy.

Szczególnie na Zachodzie można zauważyć to, że pracownicy, którzy się integrują dobrze ze sobą, chętniej w pracy spędzają większą ilość czasu niż muszą.

Wykonują wiele zadań po godzinach pracy, ponieważ utożsamiają się z reprezentowaną przez nich firmą i współpracownikami.

Chętnie sobie nawzajem pomagają, rozwiązują problemy. W Polsce również zaczyna tak stopniowo być, przynajmniej w tych większych firmach.

Wpływ na to jak najbardziej mają właśnie wyjazdy, gry i zabawy eventowe (np. warsztaty kulinarne).

Można więc stwierdzić, że naprawdę pracodawcy powinni inwestować w swoich pracowników, w wyjazdy pracownicze mające na celu integrację, ponieważ jest to ogromna szansa na odnalezienie idealnego pracownika, który już jest w firmie zatrudniony, ale jeszcze nie zaaklimatyzował się w niej.