Working at home have many benefits

Organizacja pracy zdalnej

Jeszcze piętnaście lat temu stosunkowo mało pracowników wyobrażało sobie, iż realne będzie realizowanie swoich zadań z wybranego przez siebie miejsca na ziemi. Dzisiaj, szczególnie w dobie epidemii, wielu z nas nie planuje żadnego wyjścia z domu, jeśli nie jest to całkowicie niezbędne, a posiadając dostęp do komputera oraz Internetu, sporo rzeczy udaje się zorganizować przez sieć.

Freelancer
Na rynku sporą popularnością cieszą się freelancerzy z różnych branż. Głównie będą to: pracownicy IT, księgowi, specjaliści od marketingu, aktualnie jest także bardzo dużo ofert dotyczących szkolenia online w dowolnej dziedzinie. Dla nich wszystkich praca zdalna jest rewelacyjnym rozwiązaniem na niepewne czasy, szansą na osiągnięcie zysków na standardowym dla nich poziomie. Freelancerzy działają na pojedynczych umowach i dla nich niezbędne jest pozyskiwanie nowych klientów.
Czym muszą dysponować, gdy czeka ich praca w domu przez Internet? Właściwie wiele zależy od sektora, w którym działają, jednak podstawowym wyposażeniem będą dedykowane dla ich branży oprogramowanie komputerowe a także komunikatory online, umożliwiające bieżący kontakt z klientem bądź realizowanie szkolenia online dla większej ilości kursantów.

Odpowiedzialność
Samodyscyplina to baza pracy zdalnej. Wynika to z tego, że nie ma obok osoby, która rozliczy z czasu realizacji zadań przed monitorem. Nie chodzi bowiem o czas, a o osiągnięcie wyznaczonego celu. To jest bardzo trudne w przypadku pracowników przyzwyczajonych do biurowej kontroli. Inaczej będzie to jednak wyglądać w branży szkoleniowej, gdzie kontakt z uczestnikami odbywa się w określonym terminie, a inaczej będą pracowały osoby realizujące projekty IT. W ich branży praca zdalna może być zrealizowana choćby w nocy, gdy jest to najkorzystniejsza pora, kiedy można się faktycznie skupić na obowiązkach.

Dodaj komentarz