model-img-653.jpg

Kto wybiera w firmie model zarządzania projektami?

Każda firma dąży do tego, aby jak najlepiej zadowolić swoich klientów. Wprowadzane są nowe metody oraz działania, które mają ułatwić pracownikom efektywne wykonywanie ich zadań, a co za tym idzie spełnić wszystkie oczekiwania zleceniodawcy. Ze względu na coraz większe zainteresowanie klientów firmami projektowymi, prowadzone jest wiele badań, które mają zoptymalizować działania zespołów projektowych.

Warto jednak zadać sobie pytanie kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za to w jaki sposób zarządzane są projekty w danej firmie? Oczywiście decydujący głos ma zarząd i to właśnie on coraz częściej decyduje się na wykorzystanie możliwości jakie daje metodyka scrum. Jest to jeden z najbardziej efektywnych modeli pracy, jeśli chodzi o firmy tworzące i zarządzające projektami.

Jednak, aby móc wykorzystać ją w pracy niezbędne jest stworzenie odpowiedniego zespołu, w którego skład wchodzą między innymi właściciel produktu, mistrz scrum oraz zespół odpowiedzialny za rozwój.

Stanowiska te zajmowane muszą być przed osoby posiadające specjalistyczną wiedzę, dlatego wielu kierowników wysyła swoich pracowników na szkolenia scrum oraz agile szkolenia, dzięki którym zdobywają oni niezbędne informacje oraz doświadczenie wykorzystywane w trakcie wypełniania obowiązków na danym stanowisku.

Ukończenie tego typu szkoleń umożliwia im uzyskanie certyfikat agilepm foundation, który świadczy o zdobyciu szerokiej wiedzy związanej z metodyką scrum. Również osoby, które samodzielnie opłaciły uczestnictwo w podobnych szkoleniach uzyskują taki certyfikat, co umożliwia im dużo szybsze znalezienie pracy na wysokim stanowisku.

Wykorzystanie metodyki scrum pozwala bowiem firmie dużo lepiej zarządzać projektami oraz wpływać na zadowolenie klientów poprzez dużo rzetelniejsze wykonywanie swoich obowiązków. Bardzo istotne dla sukcesu firmy jest posiadanie w swoim zespole osób posiadających wiedzę i doświadczenie w wykorzystaniu tej metodyki, która umożliwia rozwój całej firmy projektowej.

Dodaj komentarz