agile-img-62.jpg

Jakie są główne zasady i podstawy agile?

W niektórych branżach słowo agile i kryjąca się za nim definicja jest bardzo dobrze znana wszystkim profesjonalistom. Oczywiście wiadomo, że chodzi o system zwinnego zarządzania, na które w obecnych czasach stawia coraz więcej firm.

Szkolenia Agile stają się coraz popularniejsze choćby z tego względu, że coraz większa ilość pracodawców zauważa, że agile rzeczywiście sprawdza się jako model zarządzania w organizowanych przez nich projektach i pozwala w innowacyjny sposób osiągnąć zamierzenia projektowe.

Zwinne zarządzanie jest niezmiernie popularne zwłaszcza w branży IT, lecz staje się coraz częściej stosowane także w innych. Podczas kiedy warsztaty Agile stanowią najczęściej wprowadzenie do „głównego” zwinnego stylu zarządzania i jego modyfikacji, szkolenia scrum stanowią dopełnienie wiedzy o Agile. Warto również zainteresować się takimi kursami jak szkolenia project management – pozwolą one nam zapoznać się z różnymi technikami i metodami kierowania projektami.

Potwierdzeniem nabytych umiejętności i wiedzy w tym obszarze jest często tożsame z uzyskaniem certyfikatu. Agile pm foundation egzamin – to dobry pomysł, aby pozyskać taki certyfikat, choć sam egzamin do najłatwiejszych nie należy.

Najwięcej informacji o głównych zasadach i podstawach Agile dowiedzieć się możemy uczęszczając na agile project management szkolenie. Podczas niego poruszane są ogólne założenia zwinnego zarządzania, podkreślona jest ważność poprawnej komunikacji, potrzeba rejestrowania przebiegu pracy, w zależności od wersji agile – przechodzenie od ogółu do szczegółu (ogólnego zarysu projektu do szczegółowego wykonania) lub na odwrót (szczegółowego wykonania do ogólnego zarysu).

Niezależnie od wersji agile, od wszystkich członków zespołu wymaga się jak najlepszego porozumiewania się z klientem w sprawie spełnienia jego oczekiwań w ramach ustalonego budżetu, szybkości w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów na bieżąco i usuwaniu przeszkód.

Zwinne zarządzanie wymaga od pracowników zwinnego podejścia – opartego na nastawieniu, że wszystko jest możliwe, wystarczy tylko znaleźć odpowiedni sposób i go zastosować. Dobrze wdrożony agile przynosi wiele zysków.

Dodaj komentarz