Student watching online webinar

Jak wzmocnić szkolenie? Webinary!

Jak wzmocnić szkolenie? Webinary! Niełatwo znaleźć na rynku firmę, która w sposób pełny zajmuje się szkoleniem swoich kursantów. Są tematy, które trudno będzie przedstawić na spotkaniach szkoleniowych. Dlatego pojawia się pomysł, aby uzupełniać je przez webinary.

Jest to świetna metoda na otrzymanie dodatkowych kompetencji przez pracowników bez konieczności wychodzenia z biura. Zapisanie się na szkolenia online jest stosunkowo łatwe, a dodatkowo powodują one mniejsze koszty niż szkolenia stacjonarne.

Zyski są dość zbliżone – po ukończeniu spotkania i ewentualnym wykonaniu egzaminu końcowego, uczestnicy otrzymują cenne certyfikaty, mogące na przyszłość zwiększyć ich szansę na awans lub lepsze miejsce pracy. Dostępność takich opcji nierzadko jest związana też z tym, jak wygląda zarządzanie praca zdalna w danym przedsiębiorstwie. Szefowie mają możliwość zlecenia swoim podwładnym wzięcia udziału w webinarach z domu.

Aktualnie w czasie epidemii będą z tego znacznie częściej korzystać. Udział w szkoleniach online z domu wymaga od uczestników pobrania na komputer bezpłatnego oprogramowania (jednak nie zawsze, ponieważ niektóre komunikatory są dostępne w wersji przez przeglądarkę). Osoba prowadząca takie szkolenie, nie tylko jest dla nas widoczna w okienku kamery.

Udostępni tam również podgląd swojego pulpitu oraz prezentację wcześniej na tę okazję przygotowaną. Najbardziej prestiżowe firmy szkoleniowe zapewniają dostęp do gratisowych materiałów dla swoich kursantów także po ukończeniu całego cyklu.

Webinary mają tę przewagę, że bez problemu zrobimy sobie notatki na komputerze poprzez używanie zrzutów z ekranu i zaznaczaniu najważniejszych dla nas zagadnień. Można też zapytać o możliwość późniejszego kontaktu z prowadzącym w przypadku pojawienia się dodatkowych pytań.

Dodaj komentarz