Market Square in the Poznan Old Town, Poland.

Firmy szkoleniowe Poznań

Inwestycja w szkolenia biznesowe to czysty zysk – zarówno dla pracodawców, którzy chcą zwiększyć skuteczność konkretnej grupy pracowników (np. działu sprzedaży), jak i osób indywidualnych, pragnących zwiększyć swoje zawodowe kompetencje, zdobyć nowe praktyczne umiejętności itd.

Zanim podejmiesz decyzje o udziale w szkoleniu bądź zorganizowaniu go dla swoich pracowników zastanów się, co konkretnie chcesz za jego pośrednictwem osiągnąć.

Szkolenia biznesowe podzielić można ze względu na formę oraz profil prezentowanej treści. W tej pierwsze grupie wyróżnić można szkolenia otwarte oraz zamknięte.

Szkolenia otwarte są skierowane do bardzo szerokiej grupy osób – zarówno indywidualnych, jak i zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie. Poruszają one w swym programie ogólna problematykę, są świetna okazją do zwiększenia kompetencji i poszerzenia wiedzy.

Szkolenia zamknięte natomiast organizowane są na specjalne zamówienie, przeznaczone są dla wąskiej grupy odbiorców – zwykle pracowników jednej firmy albo jednego działu w firmie. Termin i tematyka proponowana jest przez zleceniodawcę, poruszane są zagadnienia i kwestie ściśle związane ze specyfiką danej pracy.

Drugi podział – ze względu na profil prezentowanych treści – dzieli szkolenia na twarde i miękkie. Te pierwsze przekazują bardzo konkretną wiedzę branżową, skierowane są do określonej grupy specjalistów – informatyków, osób związanych z finansami, sprzedawców itd.

Szkolenia miękkie przeznaczone są dla wszystkich, bez względu na wykonywane obowiązki. Takie warsztaty podnoszą umiejętności takie jak komunikacja, negocjacja, sztuka przemawiania, sposoby radzenia sobie ze stresem itd.

W Poznaniu organizacją szkoleń biznesowych, zarówno otwartych i zamkniętych, twardych i miękkich zajmuje się wiele placówek i centrów szkoleniowych. Do najpopularniejszych i cieszących się najlepszą opinią wśród klientów zaliczają się: Integra Consulting Poland z siedzibą na ulicy Górki 7, Witalni na Taczaka 24/103, Anspire na ul. Powstańców Wielkopolskich 16, Sense Human Capital na Wielkiej 11, Open Horizon Consulting na Młyńskiej 5/9, Sense Consulting na Świętego Michała 43, Akademia Rozwoju Kompetencji na Przemysłowej 39/503 czy Semper – Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji na Libelta 1a/2.

Oferta każdej z placówek jest bardzo szeroka, jest też często modyfikowana dla potrzeb zmieniającego się rynku. Aktualna oferta znajduje się na stronach internetowych poszczególnych centrów szkoleniowych.

Dodaj komentarz