Escape roomy

Prawie każda firma organizuje swoim pracownikom różnego rodzaju imprezy i wyjazdy. Jest to inicjatywa, która zazwyczaj spotyka się z aprobatą pracowników. Warto jednak zadbać o to, aby taki wyjazd był ciekawy i nie polegał tylko na piciu alkoholu.

W ostatnim czasie organizatorzy wyjazdów integracyjnych coraz częściej decydują się na zabranie uczestników do tak zwanego escape roomu.

Czym tak naprawdę jest escape room?

Otóż zabawa polega na tym, że grupa kilku osób zostaje zamknięta w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, zazwyczaj na godzinę.

Zadaniem grupy jest rozwiązanie różnych zagadek i odnalezienie wyjścia z pokoju. Każdy escape room różni się od siebie i jest stylizowany na coś zupełnie innego. Istnieją np. escape roomy w stylu gabinetów strachu, ale także stylizowane na średniowiecze itd.

Bardzo często gry integracyjne odbywają się przy wyłączonym świetle. Po upływie wyznaczonego czasu, jeśli grupa nie odnajdzie wyjścia z pokoju, zostanie z niego wypuszczona. Można zrobić z tego ciekawą rywalizację i ustalić, że wygra ta grupa, która najszybciej wydostanie się z pokoju.

Ciekawostką jest to, że escape roomy początkowo funkcjonowały jako gry wirtualne, a dopiero po pewnym czasie można było wziąć w nich udział poza ekranem. Gra staje się zresztą coraz bardziej rozbudowana, wystrój coraz bardziej realny, a zagadki naprawdę ciekawe.

To wszystko sprawia, że warto właśnie w ten sposób zorganizować wyjazd, bowiem to doskonała rozrywka nawet dla osób, które już dawno mają za sobą czasy rozwiązywania łamigłówek, szukania tajemniczego skarbu itd.

Poza tym taka zabawa poprawia relacje między pracownikami, uczy ich współpracy oraz wytrwałości, logicznego myślenia, zastanawiania się jak wybrnąć z trudnej sytuacji.

Zapewne escape room przypadnie każdemu do gustu i na długo pozostanie w pamięci pracowników. Któż z nas nie chciałby bowiem choć na chwilę przenieść się do tajemniczych ruin zamku, mrocznych labiryntów, statków pirackich itd.?

Warto także wiedzieć, że istnieje możliwość dostosowania poziomu trudności gry w zależności od zaawansowania i umiejętności graczy.

Jeśli w zabawie eventowej bierze udział dużo osób to koszta nie są wcale tak wysokie, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Poza tym taki wyjazd nie wymaga wielkiego wysiłku od szefa, wystarczy tylko wybrać escape room, zadzwonić, a resztą zajmie się już obsługa.