Pod wieloma względami znajomość z metodologią zarządzania Agile potrafi ułatwić naprawdę dużo. Przede wszystkim, w tych firmach, gdzie pracodawcy doceniają znajomość tej metodologii i jest codziennie wykorzystywana do zarządzania różnego typu projektami, znajomość Agile będzie przemawiała na naszą korzyść, kiedy staramy się o zatrudnienie w takiej firmie.
Pierwszym krokiem do zapoznania się czym jest, a czym Agile nie jest, są agile szkolenia. Specjalnie dedydowane dla tych, którzy mają mgliste rozeznanie o Agile, informujące o tym, jak taki system wdrażać do zespołu, jak w nim pracować, jakie korzyści z niego płyną dla biznesu – szkolenie agile foundation Warszawa staje się numerem jeden dla zainteresowanych.
Po pomyślnym przejściu przez wszystkie szkolenia, warto jest podejść do egzaminu, który pozwoli sprawdzić naszą wiedzę i który zwykle kończy się otrzymaniem certyfikatu, jeśli pomyślnie jest zdany. Jednakże, wymaga to zwykle większego poziomu wiedzy niż dostarczane podczas szkolenie agile foundation.
Dobrze jest zapoznać się nie tylko z samym Agile, ale także z narzędziami, które pozwolą skutecznie wprowadzić tą metodologię do zespołu lub zaadaptować się szybciej do takich wymagań zespołowych. W parze z Agile często idzie Scrum, który jest specyficznym frameworkiem, wprowadzającym pewne role do zespołu w taki sposób, aby projekt był zabezpieczony pod każdym względem i zakończył się powodzeniem w terminie uzgodnionym z klientem.
Szkolenia Scrum są wspaniałym dodatkiem do uzupełnienia swoich wiadomości o Agile, służą głównie wprowadzeniu ulepszeń do metodologii, która z powodzeniem zastosowana przynosi od wielu lat dużo sukcesów w firmie.
Dodatkowy certyfikat ze znajomości Agile, a przynajmniej podstaw, jest dobrą drogą do uzyskania wymarzonej pracy oraz pozwoli objąć jedno z bardziej odpowiedzialnych stanowisk w zespole, takich jak Product Owner, Scrum Master lub po prostu pozwoli być wzorem Scrum developera. Znajomość dobrych praktyk i potwierdzenie naszych umiejętności jest zawsze cenne w oczach potencjalnego pracodawcy.